بارگذاری

دوازدهمین نمایشگاه تخصصی اصفهان پلاست و نهمین نمایشگاه تخصصی رنگ، رزین و پوشش‌های صنعتی که بعد از سال‌ها تعطیلی و عدم برگزاری در فضایی بالغ بر ۱۲ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار گردید در حالی آغاز شد که سهم شرکت‌های تولیدکننده از حضور در این دو نمایشگاه بیش از 80 درصد بود.

به گزارش شرکت مشاوران نمایشگاهی سایا نمای پارسیان، ستاد برگزاری این رویداد تخصصی ، این دو نمایشگاه در حالی برپا شده‌اند که در مجموع 100 مشارکت‌کننده از ۹ استان کشور را گرد هم آورد و  با توجه به اینکه اصفهان یکی از قطب‌های مهم و بزرگ تولید و مصرف محصولات پلیمری میباشد این شرکتها فرصتی مناسب جهت عرضه و معرفی توانمندی‌ها، دستاوردها، محصولات و خدمات خود داشتند.

رئیس انجمن ملی صنایع پلیمر ایران نیز در این مراسم گفت: پیام نمایشگاه اصفهان این است که صنعتگران در شرایط سخت هم حضور دارندسعید ترکمان اظهار کرد: سال گذشته صنعت پلیمر کشور ۲.۵ میلیارد دلار صادرات داشت و ارز آن را در تنگناهای ارزی به کشور رسانده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در مراسم افتتاحیه این دو نمایشگاه، گفت: این رویدادها در اقتصاد و صنعت ما می‌تواند موثر باشد به خصوص که بعد از چند سال رکود و رونق استامیرحسین کمیلی به شعار امسال اشاره کرد و افزود: کشور و به ویژه استان اصفهان ظرفیت‌های بسیاری در صنایع پلیمری و پتروشیمی دارد و این استان از لحاظ تولیدات صنعتی و همچنین بزرگان علمی و دانش بنیان در عرصه‌های مختلف صنعت به ویژه در صنعت پلیمر و کامپوزیت حرف برای گفتن داردوی تاکید کرد: توسعه صنایع پایین دستی موجب ارزش افزوده بیشتری می‌شود و هدفگذاری ما باید فتح بازارهای جهانی باشد و صادرات یکی از هدف‌های اصلی ما است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تاکید کرد: در داخل با هم‌افزایی بین نخبگان و مجموعه‌های دانش بنیان کیفیت خود را ارتقا دهیم.

رئیس انجمن مدیران صنایع استان اصفهان نیز گفت: طی دو سال گذشته پلیمر اولین صنعت صادراتی کشور بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایم.

مسعود جمالی با اشاره به ظرفیت صنعت پلاستیک و پلیمر در سطح کشور، اظهار کرد: پلاستیک به ویژه در دوران کرونا به صنعتی تبدیل شد که به سلامت جامعه را کمک می‌کندوی با بیان اینکه از صنعت پلیمر در زندگی روزمره، خودرو، پزشکی، هوافضا و... استفاده می‌شود، تاکید کرد: صنعت پلیمر پیشران صادرات صنایع کشور است و طی دو سال گذشته اولین صنعت صادراتی کشور بوده و بیش از ۲.۷ میلیارد دلار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه صادرات داشته‌ایمرئیس انجمن مدیران صنایع استان اصفهان همچنین افزود: ۱.۵ درصد تولید ناخالص کشور متعلق به صنعت پلیمر و ۳.۶ اشتغال کشور در این صنعت است.وی اضافه کرد: در استان اصفهان بیش از ۴۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۸۵۰ واحد تولیدی و صنفی در صنعت پلیمر فعال استجمالی با توجه به جایگاه صنعت پلاستیک اصفهان از سازمان صمت بابت همراهی با صنعت پلیمر تشکر و ابراز امیدواری کرد این همکاری تنگاتنگ شود و همچنین شرکت نمایشگاه با توجه به رسالت اصلی آن که در حوزه بین‌الملل و صادرات است، انجمن صنایع پلیمر اصفهان آمادگی برپایی پرشورتر این نمایشگاه را دارد.