بارگذاری

بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، تاسیسات حرارتی و برودتی و صنایع وابسته در اراک شروع به کار کرد. این رویداد با مشارکت شرکت‌های مرتبط با حوزه ساختمان، در، یراق آلات، شیرآلات بهداشتی، آسانسور، سازه بتنی، لوله و اتصالات، خانه هوشمند، تأسیسات تهویه مطبوع و نمایندگی‌های شرکت‌های داخلی خارجی و مرتبط در حال برگزاری است. این نمایشگاه به وسعت پنج هزار متر مربع در محل نمایشگاه‌های بین المللی استان مرکزی دایر شده تا آخرین دستاورد‌ها و فناوری‌ها برای عموم مردم به نمایش درآید. مدیر برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در اراک نیز گفت: بیستمین دوره نمایشگاه صنعت ساختمان در بخش های مختلف سرمایشی، حرارتی از از عناوین تاثیرگذار در تقویم نمایشگاه است. علیرضا آموخته افزود: صنعت ساختمان سازی از صنایع پیشرو در اشتغالزایی شناخته شده که در هر ۱۰۰ متر مربع ساخت مسکن، ۲ و نیم شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند. وی بیان کرد: شرکت های ایرانی در تولید محصولات و صنابع وابسته با مسکن، تولیدات قابل قبول و صادراتی را برای معرفی به بازارهای داخلی و خارجی دارد. مدیر برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در اراک گفت: کار اصلی و محوری نمایشگاه صنعت ساختمان، گردهمایی متخصصان این صنعت است تا با استفاه از این ظرفیت، داشته‌های داخلی را معرفی و زمینه سرمایه‌گذاری و فروش برای شرکت‌ها فراهم شود.

آموخته افزود: ۴۲ شرکت تولیدی از ۶ استان شامل مرکزی، اصفهان، آذربایجان شرقی، تهران، قم و البرز در نمایشگاه به معرفی محصولات خود می‌پردازند. همچنین این نمایشگاه، میزبان مدیران جهاد خانه‌سازی از ۱۰ استان است که حضور این افرا برای معرفی محصولات و بازار خرید فرصت مناسب برای غرفه داران فراهم آورده است.

نمایشگاه صنعت ساختمان فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها

برگزاری نمایشگاه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند با توسعه ساخت و ساز، اشغال توسعه می‌یابد، به عنوان تکلیف برای برگزاری این نمایشگاه اقدام شد.

«مهدی رمضانی» افزود: برگزاری نمایشگاه به عنوان ویترین در اراک به عنوان شهر صنعتی مورد توجه است و نمایانگر معرفی ظرفیت استان است.

وی بیان کرد: تامین مسکن به عنوان نیاز هر انسانی مورد اهتمام مسئولان است که برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان و گرد آمدن تمامی عناصر وابسته به این نیاز می تواند بخش مهمی از صنعت ساخت و ساز در کشور را توسعه دهد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان مرکزی به تجربه استفاده از صنعتی سازی در ساختمان اشاره کرد و گفت: در زاهدان برای ساخت مسکن ملی در طبقه اول از سازه بتن استفاده شده و پنج طبقه بعدی با استفاده از مصالح صنعتی، ظرف مدت ۴۸ ساعت ۳۰ متر بنا ساخته شده است.

رمضانی افزود: آشنایی پیمانکاران از این ظرفیت موجب می‌شود تا روند ساخت و ساز که اکنون به چالشی تبدیل شده، تسهیل شود.

بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان، سامانه‌های حرارتی و برودتی و صنایع وابسته ۱۹دی ماه جاری با حضور بیش از ۴۲ شرکت فعال و معتبر از سراسر کشور در اراک شروع به کار کرد.

این رویداد با مشارکت شرکت‌های مرتبط با حوزه ساختمان، درب، یراق آلات، شیرآلات بهداشتی، آسانسور، سازه بتنی، لوله و اتصالات، خانه هوشمند، تأسیسات تهویه مطبوع و نمایندگی‌های شرکت‌های داخلی خارجی و مرتبط در حال برگزاری است.

نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان اراک تا ۲۲ دی ماه همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای متخصصان، علاقمندان و عموم مردم است.